menu

Jak správně vybrat vhodný masivní indický nábytek do obývacího pokoje

Masivní indický nábytek se stal oblíbeným doplňkem moderních i tradičních interiérů. Jeho unikátní vzhled, pevnost a trvanlivost z něj činí ideální volbu pro obývací pokoje, které potřebují robustní a zároveň estetický nábytek. Pokud plánujete vybavit svůj obývací pokoj masivním nábytkem z Indie, je důležité zvážit několik faktorů. Tento článek vám poskytne návod, jak správně vybrat konferenční stolky z masivu, televizní stolek masiv, knihovnu masív, vitrínu masiv a komodu masiv.

1. Proč si vybrat masivní indický nábytek

Masivní indický nábytek je známý svou kvalitou, trvanlivostí a krásou. Indické řemeslo má dlouhou tradici a nábytek vyrobený z masivního dřeva, jako je teak, palisandr nebo mango, se vyznačuje jedinečnými vzory a barvami. Každý kus je originál, což přidává na jeho hodnotě a estetice.

Výhody masivního indického nábytku

 1. Trvanlivost a pevnost: Masivní dřevo je velmi odolné a vydrží desítky let.
 2. Estetická hodnota: Krásné vzory a barvy dodávají nábytku luxusní vzhled.
 3. Ekologická volba: Při správné péči a udržitelnosti je masivní dřevo ekologičtější než dřevotřískové desky.
 4. Unikátní design: Každý kus nábytku je jedinečný díky přirozeným vzorům a řemeslnému zpracování.

2. Konferenční stolky z masivu

Jak vybrat konferenční stolek z masivu

Konferenční stolky z masivu jsou centrálním prvkem každého obývacího pokoje. Při jejich výběru je důležité zohlednit několik klíčových faktorů:

 1. Velikost a proporce: Změřte prostor, kde bude stolek umístěn, a ujistěte se, že vybraný stolek nebude příliš velký ani malý. Ideální je, aby byl stolek v proporci k pohovce a dalším kusům nábytku.
 2. Materiál: Zvažte druh dřeva. Teakové dřevo je velmi odolné, zatímco palisandr a mango mají krásné vzory.
 3. Styl: Vyberte styl, který ladí s vaším interiérem. Rustikální, moderní nebo tradiční indický styl – možnosti jsou nekonečné.
 4. Funkčnost: Rozhodněte se, zda potřebujete stolek s úložným prostorem. Zásuvky nebo spodní police mohou být praktické pro uložení časopisů, ovladačů nebo dalších drobností.

Údržba konferenčních stolků z masivu

Pro dlouhou životnost je důležitá správná údržba. Masivní dřevo je třeba pravidelně čistit a ošetřovat. Používejte jemné čistící prostředky a dbejte na to, aby se dřevo nevysušovalo. Příležitostně naneste vosk nebo olej na dřevo, aby si udrželo svůj lesk a ochranu.

3. Televizní stolek masiv

Jak vybrat televizní stolek masiv

Televizní stolek je další důležitý kus nábytku v obývacím pokoji. Při jeho výběru je třeba zohlednit několik aspektů:

 1. Velikost: Televizní stolek by měl být dostatečně velký, aby unesl vaši televizi a případně další zařízení jako DVD přehrávač nebo herní konzoli.
 2. Úložný prostor: Zvažte, kolik úložného prostoru potřebujete. Zásuvky a police mohou být velmi praktické.
 3. Kabelový management: Ujistěte se, že stolek má otvory nebo systém pro uspořádání kabelů, aby váš obývací pokoj vypadal čistě a uklizeně.
 4. Styl a materiál: Stejně jako u konferenčního stolku zvažte, jaký styl a druh dřeva se hodí do vašeho interiéru.

Údržba televizního stolku masiv

Televizní stolky z masivu vyžadují podobnou péči jako konferenční stolky. Pravidelné čištění a ošetřování dřeva je klíčové. Dbejte na to, aby se na stolku nehromadily prach a nečistoty, které by mohly poškodit povrch.

4. Knihovna masív

Jak vybrat knihovnu masív

Knihovna masív je nejen praktickým, ale i estetickým doplňkem obývacího pokoje. Při jejím výběru zvažte následující:

 1. Velikost a kapacita: Změřte prostor, kde bude knihovna umístěna, a zvažte, kolik knih a dekorativních předmětů chcete do knihovny umístit.
 2. Design a styl: Knihovny z masivního dřeva mohou mít různé designy, od moderních po tradiční. Vyberte styl, který ladí s vaším interiérem.
 3. Materiál: Stejně jako u jiného nábytku zvažte druh dřeva. Mango, teak nebo palisandr – každé dřevo má své výhody.
 4. Funkčnost: Rozhodněte se, zda chcete knihovnu s uzavřenými skřínkami, otevřenými policemi nebo kombinací obou.

Údržba knihovny masív

Pro zachování krásy a trvanlivosti knihovny z masivu je důležitá pravidelná údržba. Pravidelně otírejte prach a jednou za čas ošetřete dřevo voskem nebo olejem. Dbejte na to, aby knihovna nebyla vystavena přímému slunečnímu světlu, které by mohlo poškodit povrch dřeva.

5. Vitrína masiv

Jak vybrat vitrínu masiv

Vitrína masiv je skvělým způsobem, jak vystavit své oblíbené předměty a zároveň je chránit před prachem. Při výběru vitríny zvažte:

 1. Velikost a kapacita: Ujistěte se, že vitrína má dostatek prostoru pro vaše sbírky, a že se vejde do prostoru, kde ji plánujete umístit.
 2. Design a styl: Vitríny z masivního dřeva mohou mít různé designy, od moderních po rustikální. Vyberte styl, který se hodí k vašemu interiéru.
 3. Materiál: Stejně jako u jiného nábytku z masivu zvažte druh dřeva. Mango, teak nebo palisandr – každé dřevo má své výhody.
 4. Funkčnost: Zvažte, zda chcete vitrínu s osvětlením, zámky nebo dalšími funkcemi.

Údržba vitríny masiv

Pro zachování krásy a trvanlivosti vitríny z masivu je důležitá pravidelná údržba. Pravidelně otírejte prach a jednou za čas ošetřete dřevo voskem nebo olejem. Dbejte na to, aby vitrína nebyla vystavena přímému slunečnímu světlu, které by mohlo poškodit povrch dřeva.

6. Komoda masiv

Jak vybrat komodu masiv

Komoda masiv je praktickým a zároveň estetickým kusem nábytku. Při jejím výběru zvažte:

 1. Velikost a kapacita: Změřte prostor, kde bude komoda umístěna, a zvažte, kolik úložného prostoru potřebujete.
 2. Design a styl: Komody z masivního dřeva mohou mít různé designy, od moderních po tradiční. Vyberte styl, který ladí s vaším interiérem.
 3. Materiál: Stejně jako u jiného nábytku zvažte druh dřeva. Mango, teak nebo palisandr – každé dřevo má své výhody.
 4. Funkčnost: Zvažte, zda chcete komodu s uzavřenými skřínkami, otevřenými policemi nebo kombinací obou.

Údržba komody masiv

Pro zachování krásy a trvanlivosti komody z masivu je důležitá pravidelná údržba. Pravidelně otírejte prach a jednou za čas ošetřete dřevo voskem nebo olejem. Dbejte na to, aby komoda nebyla vystavena přímému slunečnímu světlu, které by mohlo poškodit povrch dřeva.

7. Jak kombinovat masivní indický nábytek v obývacím pokoji

Při zařizování obývacího pokoje masivním indickým nábytkem je důležité dbát na harmonii a estetiku. Zde je několik tipů, jak správně kombinovat různé kusy nábytku:

 1. Barevná paleta: Vyberte si barevnou paletu, která bude ladit s ostatním vybavením místnosti. Masivní dřevo často přináší teplé tóny, které se skvěle hodí k přírodním barvám.
 2. Stylový soulad: Snažte se udržet jednotný styl. Pokud máte moderní interiér, vybírejte nábytek s čistými liniemi. Pro rustikální nebo tradiční vzhled zvolte nábytek s bohatými detaily a ornamenty.
 3. Funkční uspořádání: Rozmístění nábytku by mělo být praktické a pohodlné. Ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro pohyb a že každý kus nábytku plní svou funkci.
 4. Doplňky: Přidejte dekorativní doplňky, které zvýrazní krásu masivního dřeva. Polštáře, koberce, obrazy a rostliny mohou vytvořit útulnou a stylovou atmosféru.

8. Kde nakupovat masivní indický nábytek

Výběr správného prodejce je klíčový pro získání kvalitního masivního indického nábytku. Doporučujeme nakupovat u specializovaných prodejců, kteří mají dobré recenze a nabízejí autentický nábytek. Při nákupu online si vždy zkontrolujte podmínky vrácení zboží a záruku.

Důležité otázky při nákupu

 1. Jaké druhy dřeva jsou k dispozici?
 2. Jaké jsou možnosti údržby a ošetření nábytku?
 3. Jaký je původ dřeva a je získáváno udržitelným způsobem?
 4. Jaké jsou možnosti doručení a montáže?

Závěr

Výběr vhodného masivního indického nábytku do obývacího pokoje může být náročný, ale s těmito tipy a radami budete schopni najít perfektní kusy, které vašemu domovu dodají krásu, trvanlivost a unikátní styl. Konferenční stolky z masivu, televizní stolek masiv, knihovna masív, vitrína masiv a komoda masiv – každý z těchto kusů může výrazně přispět k útulné a elegantní atmosféře vašeho obývacího pokoje. Správná údržba a péče pak zajistí, že váš nábytek bude vypadat skvěle po mnoho let.

ZTc1NzU